Transport

tematyczny blog internetowy!

08
Dec

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa wykorzystywana istnieje w medycynie obecnie prawie 40 lat. Jej początki sięgają lat 80-tych, jak więc łączona ubiegła w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później daleka ona zmienienia i powstał obecny system Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym stanowi, więc ESWT? To styl wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, która opowiada się skokowym ciśnieniem, wysoką skalą a błędem okresowości. Główną cechą fali istnieje jej prędkość rozchodzenia, jaka istnieje dłuższa od prędkości rozchodzenia fali akustycznej. Działanie fali skłonne jest od liczby wyzwolonej energii, i jeszcze z gęstości strumienia, czyli dawek energii wychodzącej na wartość powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale rozkładamy na trzy warianty:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które łączą aktywność w pomieszczeniu dolegliwości bólowych. Obszar skupienia energii fali jest średni zaś nie przynosi efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Kiedy toż w zespole działa?
Rehabilitacja z użyciem fali uderzeniowej stosowana jest przede pełnym spośród obserwacje na osobiste zadanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, i też na stymulacje regeneracji tkanek. Rezultatem tegoż jest uzyskać do powstawania efektu przeciwbólowego, który dokonuje kilka teorii. Jedyna spośród nich podejmuje o ograniczeniu napięcia mięśniowe, druga oraz o poprawie krążenia i ograniczeniu stanu zapalnego. Efektem tychże zajęć stanowi olbrzymi spadek intensywności bólowej oraz poprawa metabolizmu komórkowego. Tymże pojedynczym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm oraz zdrowsze mikrokrążenie. Przepływ farb w tkankach sprawia, iż spośród organizmu dobierane są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej radują się ogromną marką wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa


Comments are closed.